Шкільна служба порозуміння

Порозуміння

Завдання Шкільної служби порозуміння (далі ШСП):

1. Проведення програм примирення для учнів, у яких стався міжособистісний конфлікт в шкільному житті, а також конфліктних ситуацій учнів за межами гімназії.

2. Навчання всіх бажаючих методам ефективної взаємодії та навичкам врегулювання конфліктів.

3. Інформування нових учнів із правилами і традиціями гімназії. Саме діти допомагають помиритися іншим дітям. Як це працює?

Основний метод роботи ШСП у вирішенні конфліктів –  медіація. Це форма вирішення протиріч за допомогою третьої нейтральної сторони – медіатора (посередника). Майбутні медіатори проходять цикл навчання основам конфліктології та медіації у форматі тренінгів.

Медіація є м'якою формою вирішення конфліктів. Під час процедури медіації сторони, які беруть участь в конфлікті, самостійно приходять до взаємовигідного рішення, спираючись на досвід, знання та вміння медіатора.

Ми керуємося ідеєю: «Якщо з конфлікту прибрати емоції, залишається ситуація», і ми допомагаємо розбиратися в ситуаціях. Учасники програми порозуміння виходять переможцями, що зберегли відносини та отримали корисний і позитивний життєвий досвід, який допоможе їм у майбутньому самостійно впоратися з конфліктами і будувати спілкування конструктивно.

шсп